"Ақмола облысы білім басқармасының  Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі          Колутон ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" КММ                                                                                                      
"Ақмола облысы білім басқармасының  Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі          Колутон ауылының жалпы орта білім беретін мектебі" КММ                                                                                                      

Әлеуметтік желілер

   

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

103*6; 618:6

25.04.2017

Күні: 22.04

Пәні:математика

Сынып: 3 сынып

Пән мұғалімі: Каркенова А.К.

Сабақ тақырыбы: 103*6;  618:6

Сабақ мақсаты:көбейту және бөлуге берілген есептерді шығару дағдыларын жетілдіру

Күтілетін нәтиже: Көбейту кестесін біледі. Баған түрінде есептеу біледі

Әдіс-тәсілдері: диалог, (оқытудағы жаңа тәсілдер) талқылау, (сыни тұрғыдан ойлау) қызығушылығын ояту (оқытуды бағалау)

Көрнекі құралдар:ұлттық ойындар, интерактивті тақта, маркер, қима қағаздар, бағалау парақтары,

 

Уақыты

Сабақ кезеңдері.

Мұғалімнің  іс-әрекеті

 

Жұмыс  түрлерінің  мазмұны

Оқушының  іс-әрекеті

2мин.

Ұйымдастыру кезеңі:

 

Психологиялық ахуал

 Сәлемдесу

 

Математика керек әр күнге

Математика қажет өмірде

Математиканы оқимыз

Миымызға тоқимыз

Барлығына сабақта сәттілік тілеймін.

Оқушылар  сабаққа дайындалады

Қызығушылығын  ояту

 

 

 

Топқа бөлу

Кез келген санды бірге көбейткенде қандай сан шығады?

Шыққан санды өзіне бөлсе , неше шығады?

2-ге қалдықсыз бөлінетін сан қалай аталады?

2-ге қалдықпен бөлінетін сан қалай аталады?

 

І топ: Бөлу

ІІ топ : Көбейту

Сұрақтарға жауап береді

 

 

 

Парақшалардағы есептер шығару арқылы бөліну.

Көшбасшысын сайлау.

2 мин

Үй  тапсыр масы

127 бет  №4

Үй тапсырмасын айтады

І топ- а,ә

ІІ топ-б,в

20мин

Мағынанытану

Слайд арқылы жаңа тақырыпты түсіндіру

 

 

 «Теңге алу» ойыны

Есептеуге  жүйрік  болсаң  жасыңнан

Математикаға  орын  берсең  басыңнан

Барлық  ғылым  соған  үйір  болады

Досың  солар  табылатын

қасыңнан

 

 

     

 

 

«Қыз қуу» ойыны.

 

Кел, балалар, ойнайық!

Ойнайық та ойлайық

Қандайесепболсада,

Шешпей оны қоймайық

 

 

 

 

 

«Арқан тартыс» ойыны.

 Қане  тәртіп  сақтайық

Тез есептеп  аттайық

Алға  қадам  басқанда

Батылдықпен  аттайық

 

 

№ 2. Жазбаша  есептеу

927:9=103           

209*2=418

312:3=104           

618:6=103

816:8=102           

108*4=432

612:3=204           

206*4=824

912:3=304          

 208*3=624

612:6=102        

   109*7=763

555:5=111      

     309*2=618

186:3=62       

      864:8=108

 

№4 Топпен жұмыс

 

714:7=102    

714-102= 612м    қалды

Кері есеп құрастыру

 

 

 

 

 

№5 

 

4*4*4=64   5*5=25    

2*2*2=8

10*10*10=1000     3*3=9      6*6=36

 

43+300=364    103-534= 466     23+40=48

102-56=44     92-67= 14             42+351=367

 

 

 

Есепті күрделі теңдеу құру арқылы

шығару

 165+х=104*3               30*х=365-275

55:у=77:7                       906-а=206*2

 

Алина жеке жұмыс

(көбейту кестесі)

 

 

 

2-мин

Сергіту сәті

Күннің шыққаны жақсы ма? (күнді бейнелейді) Жақсы!

(алақандарын соғады) Желдің соққаны жақсы ма? (желді бейнелейді) Жақсы!

(алақандарын соғады)

Достарыңмен жүрген жақсы ма? (адымдайды) Анаңды құшақтаған жақсы ма? (өздерін құшақтайды)

Жақсы! (алақандарын соғады)

Туған өлкеде жақсы ма? (құшақтарын жаяды) Жақсы! (алақандарын соғады)

Үйіміз бар жерде жақсы ма? (үйді бейнелейді) Жақсы! (алақандарын соғады)

Биде айналған жақсы ма? (айналады)

Жақсы! (алақандарын соғады)

Қазақстандық болған жақсы ма? (бас

бармақтарынкөрсетеді)

Оқушылар  топпен 

орындайды.

5 мин

Шығарма- шылық

жұмыс

«Тоғызқұмалақ» ойыны.

 

 

 - Молдагайсин Альмансур

- Бақболат

Гауһар

Топтарға  №7

 

5мин

Қорытын дылау

5 жол өлең жазу                                        

Зат есім

Сын есім

Етістік

Синоним

Сөйлем

1мин

Үйге тапсырма

№2   129 бет

 

3мин

Бағалау

Бағалау парақшасы

3мин

Рефлексия

Кері  байланыс

Балалар өздеріне парақшаларға  баға қояды

Әроқушыжазады

Просмотров: 390

Қосымшалар:



Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст